22.kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju.
Sazinies ar mums
Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljons
ESI SAVAS ZEMES SARGS - STĀJIES ZEMESSARDZĒ!
RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811
Iestājoties Zemessardzē, Tu apgūsi intensīvu pamatapmācības kursu vairāku nedēļu ilgā vasaras nometnē vai pusgada garumā reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē.
Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.
Tev būs iespējas fiziski un morāli pilnveidoties.
Seko mums sociālajos medijos
Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona ziņas
22. kaujas nodrošinājuma bataljona uzdevumi
- Uzturēt pastāvīgu kaujas gatavību un paaugstināt kaujasspēju, lai nepieciešamības gadījumā veiktu atbildības teritorijas aizsardzību. Svarīgs uzdevums ir valsts stratēģiski nozīmīgo objektu aizsardzība pret diversijām un terora aktiem. Tādēļ notiek karavīru un zemessargu militārā apmācība un patriotiskā audzināšana.
- iesaistīšanās cīņā pret dabas un tehnogēno katastrofu postošo darbību (plūdi, mežu ugunsgrēki u.tml.), nepieļaujot materiālos zaudējumus vai maksimāli mazinot tos, un rūpējoties par iedzīvotāju drošību, kā arī, likvidējot stihijas radītās sekas;
- sabiedriskās kārtības nodrošināšana masu pasākumos un palīdzība policijai pazudušu cilvēku meklēšanā;
- iesaistīšanās atbildības teritorijā notiekošajos piemiņas un atceres pasākumos, kā arī jaunatnes patriotiskajā audzināšanā un militārajā izglītošanā, prezentējot Nacionālos bruņoto spēkus un Zemessardzi dažādos informatīvajos pasākumos.
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde
Personāls
Dienesta pienākumus bataljonā pilda vairāk nekā 450 zemessargi, zemessargi - veterāni, kā arī profesionālā dienesta karavīri, kas organizē zemessargu dienesta uzdevumu izpildi un apmācības.
Vēsture un simbolika
Sadarbības partneri
Patlaban daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.
SIMBOLIKA
BATALJONA EMBLĒMA
Emblēma ir kā stilizēts vairogs, kurš simbolizē ne tikai Latvijas Valsts drošību, bet arī karavīru un zemessargu apņemšanos aizstāvēt savu valsti.
Augu lapas, kas iekļautas emblēmā, nodrošina saikni ar dzimto zemi un dabu, uzsvērtā veidā atgādinot par Latvijas dabas bagātībām, par kurām jārūpējas un jāaizsargā.
Sakrustotie zobeni, kuru asmeņi ir vērsti uz leju, izstaro aizstāvošu raksturu, bet tajā pašā laikā atspoguļo bataljona spēku, drosmi un gatavību aizsargāt Latvijas Valsti.
Karmīnsarkans rombs, kas ir Latvijas Valsts karoga krāsa, simbolizē valsts neatkarību un lepojas ar vienu no Latvijas būtiskākajām vērtībām. Rombs arī simboliski attēlo vairogu, kas aizsargā valsti.
Pērkona krusts, kas ir dzīves, saules, gaismas un labklājības simbols, iemieso enerģiju un aizsardzību. Tas ir saistīts ar laimi, dzīvību un drošību, un darbojas kā visu ļauno spēku vajātājs un karavīru aizstāvis.
Cipari "22" norāda uz piederību Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonam.
BATALJONA KAROGS
Tiek ienests Valmieras 22. Zemessardzes bataljona karogs, kuru dāvināja Valmieras pilsētas valde.
Bataljona karogs tika iesvētīts 1993. gadā 22. oktobrī Valmierā, Sv. Sīmaņa baznīcā.
Kā mūs atrast
Par mums
Latvijas Valsts Zemessardze dibināta 1991. gada 23. augustā saskaņā ar likumu "Par Latvijas Republikas Zemessardzi".